O autorze
Mam 30 lat, 3-kę potworków na głowie, kochającego męża i mnóstwo problemów, ale kto ich nie ma? A zatem, jestem szczęśliwą 30-stką, która tak naprawdę dopiero teraz zaczyna rozumieć świat, swoją kobiecość i swoje potrzeby. Ironią jest, że dopiero po 3-ciej ciąży mam czas by pomyśleć o sobie, gdzie wydawałoby się, że teraz to już w ogóle nie ma na to szans. Hmm... zaskoczę was, to jest ten moment, im więcej człowiek ma na głowie tym bardziej musi być zorganizowany, a dodając mój charakter, Dam Radę!

Na co czekają rodzice?

rodzice
rodzice elimilamalim.pl
Rodzi się on! Cudowny potomek, w którego właśnie wpakujesz wszystkie swoje siły, całą swoją wiedzę i zadowolenie z życia. Wszystkie, wszyściutkie, czekając nieustannie na etap, który wreszcie przyniesie ci ulgę.

Dziecko ma swoje etapy rozwoju, a my rodzice mamy swoje etapy oczekiwań, aż pewne etapy rozwoju naszych dzieci zakończą się bezpowrotnie. Przez całe to nasze rodzicielstwo czekamy na lepsze czasy.Czekamy aż nasze dziecko odczepi się od cycka, a wtedy będziemy mogły w końcu porządnie zjeść i napić się porządnej herbaty - herbaty z prądem rzecz jasna. Czekamy aż nasza pociecha prześpi całą noc, żeby dać upust swoim wytęsknionym snom. Czekamy aż dziecko zacznie chodzić, a wtedy nasz kręgosłup w końcu się wyprostuje, a przynajmniej na chwilę odsapnie i przestanie skrzypieć jak nienaoliwione drzwi. Czekamy aż zacznie samodzielnie jeść, by móc uwalić się na kanapie i przez 5 minut nie robić nic. Czekamy aż w końcu zacznie wydawać ludzkie słowa, a wtedy nareszcie będziemy mogli go choć trochę zrozumieć. Czekamy aż wreszcie pójdzie do przedszkola i ktoś łaskawie wyręczy nas z wychowania przez 24h. Czekamy aż pójdzie do szkoły, czekamy aż pójdzie na studia, by w końcu doczekać się jednego: wyprowadzi się i wreszcie przestanie tyłek truć.

No i tak sobie przez całe życie czekamy z nadzieją, że każdy kolejny etap przyniesie jakąś ulgę, że w końcu trochę odsapniemy i na chwilę się ich pozbędziemy. Niestety z każdym kolejnym etapem przychodzi kolejny obowiązek. No bo jak już tego cycka nie będzie, to trzeba będzie normalne jedzenie dać. Kupić, ugotować i na końcu pod buziunię podać. Jak już będzie dobrze spać, to zniknie czas w ciągu dnia, kiedy można lenia grać. Kiedy zacznie wreszcie chodzić, to nogi ucierpią tak, że nawet nie pomoże masaż w spa. Jak już samodzielnie zje, to trzeba będzie po tym sajgonie posprzątać. Kiedy zacznie wreszcie gadać, głowa nam pęknie, a mózg się rozwarstwi. Jak pójdzie do przedszkola, zacznie się nasza droga usłana wiecznym pilnowaniem przedstawień, chorobami rodem z "W pustyni i w puszczy" i składkami na bóg wie co. Jak pójdzie do szkoły, to już tylko Boże uchroń nas przed własnym dzieckiem, a do głowy wbij chociaż ortografię. Studia i wyprowadzka może i da trochę swobody, ale z pewnością obedrze nas ze spokoju i przez lata odkładanych oszczędności. Potem to już z górki. Tata pożycz, mama daj, tata zrób, mam kup, zajmij się wnukami i na koniec zwierzętami.

Życie przemyka Nam koło nosa. A my ciągle czekamy, że nareszcie przyjdzie taki dzień, kiedy nasze życie będzie różami usłane, żeby wreszcie i tak zrozumieć, że bycie rodzicem jest nam do śmierci pisane.
POLUB NAS NA FACEBOOKU
Trwa ładowanie komentarzy...